Płonące gospodarstwo agroturystyczne.

Marcin Nachowiak 26 sierpnia 2015
Płonące gospodarstwo agroturystyczne.

41 strażaków w akcji.

24 sierpnia 2015 r. o godzinie 00.16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarstwa agroturystycznego w Powidzu.

W chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej pożar obejmował pierwsze piętro budynku, płomienie ognia wychodziły na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren, równolegle na źródła ognia podano 6 strumieni wody w natarciu oraz 2 w obronie pozostałych obiektów. Strażacy pracując w sprzęcie ochrony dróg oddechowych dokonali przeszukania pomieszczeń, w jednym z nich na tarasie odnaleziono osobę poszkodowaną, która została ewakuowana. Rannemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po dogaszeniu ognia wszystkie pomieszczenia przeszukano kamerą termowizyjną oraz sprawdzono miernikiem wielogazowym czy nie znajduje się w nich tlenek węgla – stwierdzono brak zagrożeń. W końcowej fazie akcji przewietrzono i oddymiono pomieszczenia oraz uprzątnięto pogorzeliska. W działaniach ratowniczo – gaśniczych brało udział 11 zastępów straży pożarnej i 41 strażaków.

Tekst: mł. bryg. Dariusz Różański; Zdjęcia KP PSP Słupca

Powidz 1a Powidz 1b Powidz 2 Powidz 3 Powidz 4 Powidz 5 Powidz 1

Translate »