Cykl szkoleń w sierpniu.

Marcin Nachowiak 4 września 2015
Cykl szkoleń w sierpniu.

W miesiącu sierpniu 2015 r. strażacy z JRG PSP ze Słupcy zrealizowali cykl szkoleń związanych  z ratownictwem technicznym, oraz wysokościowym na poziomie podstawowym. Doskonalenie z ratownictwa technicznego polegało na praktycznym zastosowaniu sprzętu znajdującego się na wyposażeniu tut. JRG podczas ćwiczeń na składowisku wraków samochodów. Dodatkowo strażacy zmian służbowych zapoznali się z budową samochodu z napędem hybrydowym.

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego przeprowadzono na obiekcie wspinalni. W ramach miesięcznego doskonalenia zawodowego przeprowadzono rozpoznanie operacyjne na terenie fermy drobiu w Mieczownicy.

Podczas trwających wakacji kontynuowano akcje profilaktyczne „ Stop Utonięciom” –bezpieczna woda nauczmy się z niej korzystać na pięciu plażach jeziora powidzkiego.

Tekst: kpt. Sławomir Gołębiak; Zdjęcia: KP PSP Słupca

Doskonalenie- wysokościówka Doskonalenie- wysokościówka 1 Doskonalenie- Ferma Doskonalenie- Stop utonięciom 1 Doskonalenie- Stop utonięciom2 Doskonalenie- Ratownictwo techniczne Doskonalenie- Ratownictwo techniczne 1 Doskonalenie- samochód hybrydowy

Translate »