Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP we wrześniu.

Marcin Nachowiak 5 października 2015
Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP we wrześniu.

W miesiącu wrześniu JRG PSP wspólnie z jednostkami OSP Słupca oraz Piotrowice przeprowadzili wspólne ćwiczenia na obiekcie przedszkolna nr 2 „Miś” w Słupcy. Podczas ćwiczeń doskonalono techniki oraz konfigurację sprzętu znajdującego się na wyposażeniu tut. JRG PSP jak i przybyłych jednostek OSP.

Dodatkowo na bazie stacji paliw „ILMIL w Młodojewie gm. Słupca zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego jak również pożaru samochodu autocysterna. Podczas ćwiczeń strażacy przypomnieli sobie konfigurację sprzętu do w/w ratownictwa. Dodatkowym aspektem był pożar autocysterny gdzie strażacy mogli przećwiczyć pracę w sprzęcie ODO oraz ubraniach żaroodpornych.

Dla jednostek OSP z terenu powiatu słupeckiego strażacy JRG PSP przeprowadzili szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Ćwiczenia polegały na doskonaleniu umiejętności wydobywania osób z pojazdów, ćwiczenia odbyły się na bazie Komendy oraz na Auto-Szrocie w miejscowości Kowalewo Góry. Szkolenie miało na celu przeszkolenie kolejnej grupy strażaków do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Ponadto w miesiącu wrześniu JRG PSP szkoliło się z zakresu uwalniania osób uwięzionych w wykopach oraz studniach. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik ratowania osób z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wysokościowego.

Opracował: kpt. Mariusz Pawela; Zdjęcia: KP PSP Słupca

Doskonalenie 3 Doskonalenie 4 Doskonalenie 5 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? Doskonalenie 1 Doskonalenie 2

Translate »