„Ognisty Ratownik Gorąca Krew” – zbiórka próbek szpiku kostnego.

Marcin Nachowiak 27 października 2015
„Ognisty Ratownik Gorąca Krew” – zbiórka próbek szpiku kostnego.

Akcja zakończona sukcesem.

W dniu 25.10.2015 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zorganizowała zbiórkę krwi w ramach X edycji akcji „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”.

Tegoroczna akcja poszerzona została o pobór próbek i rejestracji dawców szpiku kostnego dla mieszkanki naszego powiatu Pani Anny Wilińskiej. Akcja przeprowadzona została przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Duże wsparcie w sprawnym przeprowadzeniu akcji otrzymaliśmy z Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych) z Panią Emilią Różańską oraz wolontariuszkami, którzy prowadzili punkt informacyjny oraz służyli fachową pomocą przy wypełnianiu ankiet. W tak rozszerzonym wymiarze akcja odbywała się po raz pierwszy.

Jak co roku nie zawiedliśmy się na ludziach dobrej woli, chętnych do niesienia bezinteresownej pomocy. Zarejestrowano 113 dawców z czego 80 osób oddało krew a od 74 pobrano próbki krwi do bazy szpiku kostnego. W organizację zbiórki z bardzo dużym zaangażowaniem włączyła się rodzina Anny Wilińskiej, której składamy serdeczne podziękowania. Dla wszystkich uczestników akcji Komenda Powiatowa PSP w Słupcy przygotowała strażacki żurek oraz kawę i herbatę. Natomiast z inicjatywy rodziny oraz koła gospodyń z Ostrowitego wszyscy uczestnicy mogli kosztować do woli pysznych pączków oraz wspaniałych ciast. Po oddaniu krwi i próbek szpiku można było spokojnie usiąść, posilić się i porozmawiać.

Tak liczne grono uczestników kolejny raz potwierdza że nie brak ludzi, którym niesienie szlachetnej pomocy nie jest obojętne. Wszystkim tym, którzy przystąpili do tych akcji i przyczynili się do organizacji oraz przebiegu tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Opracował: Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Opielski

Ognisty Ratownik 3 Ognisty Ratownik 4 Ognisty Ratownik 5 Ognisty Ratownik 6 Ognisty Ratownik 7 Ognisty Ratownik 8 Ognisty Ratownik 9 Ognisty Ratownik 10 Ognisty Ratownik 11 Ognisty Ratownik 12 Ognisty Ratownik 1 Ognisty Ratownik 2

Translate »