Promocja zawodu strażaka.

Marcin Nachowiak 2 grudnia 2015
Promocja zawodu strażaka.

Targi pracy.

30 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyły się „Targi Pracy” których organizatorem była Wielkopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery w Słupcy oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Słupcy.

Wśród kilkudziesięciu zakładów pracy i firm Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zorganizowała swoje stoisko. Ekspozycja przygotowana przez Komendę Powiatową cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas targów zainteresowanych  zapoznawano z procedurą naboru do pracy w Państwowej Straży Pożarnej, oraz kryteriami naboru do szkół pożarniczych.

Prowadzono liczne pogadanki nt. specyfiki wykonywania zawodu strażaka oraz rozpropagowano materiały związane z rekrutacją do szkół pożarniczych. W ramach prewencji udzielano informacji z zakresu zapobiegania zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla. Udział w tego typu przedsięwzięciach jest doskonałą okazją do promowania Państwowej Straży Pożarnej wśród młodzieży, która po ukończeniu szkoły stoi przed trudnym wyborem zawodu.

Tekst: asp. sztab. Sławomir Opielski; Zdjęcia: KP PSP Słupca

Targi 2 Targi 3 Targi 1 Targi 4

Translate »