Szkolenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP.

Marcin Nachowiak 1 marca 2016
Szkolenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP.

W miesiącu lutym strażacy trzech zmian służbowych JRG PSP Słupca przeprowadzili rozpoznanie operacyjne Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy. Podczas rozpoznania obiektu zapoznano się ze specyfiką szkoły jak również z zagrożeniami, które mogą napotkać strażacy podczas działań.

Dodatkowo na placu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP przeprowadzono szkolenia z zakresu pożarów butli z gazem propan – butan jak również z acetylenem. Podczas ćwiczeń strażacy przypomnieli sobie konfigurację oraz techniki prowadzenia działań z wykorzystaniem sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostki.

Ponadto strażacy szkolili się z technik oraz sposobów prowadzenia działań ratowniczych podczas wypadków z udziałem samochodów ciężarowych wykorzystując samochody z podziału bojowego. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik ratowania osób z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa technicznego i medycznego.

Tekst: kpt. Mariusz Pawela; Zdjęcia: KP PSP Słupca

??????????????????????????????? Doskonalenie 2 Doskonalenie 3 Doskonalenie 3a ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Translate »