Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w kwietniu.

Marcin Nachowiak 9 maja 2016
Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w kwietniu.

W kwietniu strażacy zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Słupca przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa wodnego, gaszenia pożarów lasów i podawania prądów wody oraz ćwiczyli ratownictwo wysokościowe.

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego zostały przeprowadzone przez „Lidera” z JRG PSP Słupca na trzech zmianach służbowych oraz dla jednostek OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym, które podejmują działania na wodach.

 Dodatkowo w lesie niedaleko jeziora ćwiczone były techniki gaszenia pożarów lasów oraz podawania wody przez działka wodne znajdujące się na wyposażeniu samochodów gaśniczych z Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP.

Ponadto w miesiącu kwietniu JRG szkoliło się z technik oraz sposobów prowadzenia działań ratownictwa wysokościowego podczas upadków osób z wysokości wykorzystując obiekt wspinalni tutejszej Komendy. W/w ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik, sposobów prowadzenia działań oraz ratowania osób.

Tekst: st. kpt. Mariusz Pawela; Zdjęcia: KP PSP Słupca

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? Doskonalenie 3 Doskonalenie 4 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Translate »