„Pomyśl zanim wskoczysz”.

Marcin Nachowiak 6 lipca 2016
„Pomyśl zanim wskoczysz”.

Bezpieczeństwo na akwenach wodnych.

Strażacy KP PSP w Słupcy na zaproszenie Rady Gminy Ostrowite uczestniczyli  2 lipca 2016r. w Festynie „Powitanie Lata”, który odbył się na plaży w Giewartowie.

Strażacy uświadomili osobom przebywającym na kąpielisku jakie zagrożenia mogą wystąpić nad akwenami wodnymi, jak unikać sytuacji zagrożenia oraz jak bezpiecznie spędzać czas na plaży. Przypomnieli zebranym numery alarmowe służb ratunkowych oraz ewentualne postępowanie w razie wystąpienia sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Przekazali jak ważne jest precyzyjne określenie dokładnego miejsca ewentualnego zdarzenia, podczas zgłoszenia go na numery alarmowe.

Zaprezentowali uczestnikom sprzęt ratowniczy wykorzystywany w ratownictwie wodnym i  omówili procedury podejmowania działań przez służby ratunkowe. Następnie  wspólnie z WOPR Kosewo przeprowadzono pokaz ratownictwa wodnego z wykorzystaniem łodzi motorowych, podjęcia z wody osób poszkodowanych, transportu ich na brzeg oraz udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Strażacy przekazali swoją wiedzę na temat resuscytacji krążeniowo – oddechowej, przedstawili jej  główne zasady. Każdy z słuchaczy w sposób praktyczny mógł ćwiczyć  na fantomach pod okiem i wskazówkami strażaków.

Tekst: mł. bryg. Dariusz Różański; Zdjęcia: KP PSP Słupca

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Translate »