Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w sierpniu.

Marcin Nachowiak 6 września 2016
Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w sierpniu.

W miesiącu sierpniu strażacy zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP ze Słupcy przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa wysokościowego, oraz zdarzeń związanych z poważanymi awariami przemysłowymi, które zostały zrealizowane wspólnie z jednostkami OSP Lądek, Ostrowite, Słupca na obiekcie Spółdzielni Inwalidów „Przyjaźń” w Słupcy

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego polegały na uwolnieniu i wydobyciu osoby ze studni przy wykorzystaniu trójkąta ewakuacyjnego, zestawu bloczków ratunkowych stosowanych w ratownictwie wysokościowym. Ćwiczenia zostały przeprowadzone na specjalnie przygotowanej bazie szkoleniowej w tut. JRG PSP.

Dodatkowo nad Jeziorem Powidzkim na plażach Kosewo, Powidz i Przybrodzin zostały przeprowadzone pokazy w ramach „Bezpiecznych Wakacji” i bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą. W/w akcja została przeprowadzona wspólnie ze strażakami z OSP Powidz. Strażacy przekazali swoją wiedzę na temat resuscytacji krążeniowo – oddechowej przedstawiając  jej  podstawowe zasady, oraz zasady prawidłowych czynności związanych z wydobyciem osoby podtopionej.

Tekst st. kpt. Mariusz Pawela, Zdjęcia: KP PSP Słupca

Doskonalenie 1 Doskonalenie 2 Doskonalenie 3 Doskonalenie 4 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Doskonalenie 6

Translate »