Doskonalenie zawodowe we wrześniu.

Marcin Nachowiak 4 października 2016
Doskonalenie zawodowe we wrześniu.

Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP.

W miesiącu wrześniu strażacy zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP ze Słupcy przeprowadzili doskonalenie praktyczne z zakresu ratownictwa wysokościowego oraz ratownictwa technicznego.

Zwieńczeniem procesu doskonalenia zawodowego było przeprowadzenie ćwiczeń na obiekcie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielsku, gm. Orchowo. W ćwiczenia zaangażowane były siły i środki z OSP Orchowo, OSP Bielsko powiat Słupca oraz JRG PSP ze Słupcy i  JRG PSP z Mogilna oraz OSP Ostrowo  (powiat mogileński, woj. kujawsko-pomorskie).

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego polegały na uwolnieniu i wydobyciu osoby z kanału przy wykorzystaniu trójkąta ewakuacyjnego, zestawu bloczków ratunkowych stosowanych w ratownictwie wysokościowym.

Dodatkowo strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP  wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa technicznego dla druhów ochotników z terenu powiatu, które zostały zrealizowane na złomowisku samochodów, gdzie strażacy zawodowi mogli swoją wiedzę i umiejętności przekazać strażakom ochotnikom, prezentując techniki oraz zasady uwalniania osób zakleszczonych w samochodzie , który uległ wypadkowi.

Tekst st. kpt. Mariusz Pawela; Zdjęcia: KP PSP Słupca

doskonalenie-3 doskonalenie-4 doskonalenie-5 doskonalenie-6 doskonalenie-7 OLYMPUS DIGITAL CAMERA doskonalenie-1 doskonalenie-2

Translate »