Śmierć w pożarze.

Marcin Nachowiak 5 grudnia 2016
Śmierć w pożarze.

4 grudnia 2016r. Dyżurny Operacyjny otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego, w którym znajduje się jedna osoba w miejscowości Kornaty Kolonia Pierwsza , gm. Strzałkowo. Właściciele samodzielnie podjęli próbę gaszenia pożaru przy użyciu węża ogrodowego oraz gaśnicy proszkowej – nieskutecznie. Na miejsce wysłano zastępy strażackie z JRG PSP ze Słupcy oraz OSP Strzałkowo, Babin i Sierakowo.

W chwili ich dojazdu do zdarzenia z jednego z okien wydobywały się płomienie na wysokość ok 2m, w  pozostałych pomieszczeniach i na strychu panowało silne zadymienie . Z informacji uzyskanych od właściciela ustalono że w pomieszczeniu, w którym rozwinął się pożar znajduje się jedna osoba.

Po wprowadzeniu do środka ratowników w aparatach powietrznych strumieniami wody    ugaszono pożar oraz dokonano  częściowego oddymienia pomieszczeń. Niestety w jednym z nich znaleziono ciało mężczyzny. Z budynku wyniesiono butlę gazową propan – butan. Osoba próbująca ugasić pożar uległa oparzeniu, strażacy na rany założyli opatrunek hydrożelowy. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów oraz zdjęto część dachówek w celu wykonania otworów oddymiających. W końcowej fazie akcji sprawdzono obiekt przy użyciu kamery termowizyjnej pod kątem zagrożenia pożarem – brak zagrożenia.

Tekst: mł. bryg. Dariusz Różański ; Zdjęcia: KP PSP Słupca

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Translate »