Szlachetna Paczka- Strażacy Pomagają!

Marcin Nachowiak 9 grudnia 2016
Szlachetna Paczka- Strażacy Pomagają!

Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Słupcy włączyli się w akcję pomagania w ramach „Szlachetnej Paczki”, której motto brzmi: „Jeden za wszystkich- wszyscy za jednego”. Zgodnie z ideałami akcji SZLACHETNA PACZKA dociera do prawdziwej biedy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszem i pomoc materialna staną się impulsem do zmiany.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Celem akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.

 Do Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy zgłosił się Lider Rejonu słupeckiego- będący koordynatorem akcji na terenie powiatu z prośbą o wsparcie. Jednym z marzeń rodziny było posiadanie piły do cięcia drzewa, którym przez cały rok palą w piecu. Cały stan osobowy Komendy- pracownicy cywilni i strażacy dokonali zbiórki pieniędzy i zakupili wymarzoną pilarkę.

9 grudnia 2016r. w Komendzie Powiatowej PSP bryg. Rafał Chmiel przekazał sprzęt Liderowi Rejonu słupeckiego Szlachetnej Paczki.

Tekst: Zdjęcia: mł. bryg. Dariusz Różański

paczka-2 paczka-3 paczka-1

Translate »