Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w Grudniu.

Marcin Nachowiak 3 stycznia 2017
Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w Grudniu.

W miesiącu grudniu strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP ze Słupcy wspólnie z PZZK oraz GZZK w Powidzu zorganizowali i przeprowadzili ćwiczenia praktyczne dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Powidza, Orchowa, Strzałkowa, Słupcy będących w KSRG oraz jednostki OSP Ostrowo spoza KSRG z zakresu pożarów obiektów użyteczności publicznej tj. baza noclegowa w Powidzu oraz Dom Kultury w Powidz.

Podczas ćwiczeń doskonalono techniki oraz konfigurację sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostek. Dodatkowo strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP zapoznali się z parametrami technicznymi nowego działka wodno-pianowego, które od niedawna jest w użytkowaniu strażaków .

Ponadto strażacy przygotowywali się do sezonu zimowego ćwicząc na jeziorze słupeckim techniki podejmowania osób pod którymi zarwał się lód. Przed rozpoczęciem ćwiczeń omówiono zasady BHP podczas zdarzeń z zakresu ratownictwa lodowego.

Szkolenia miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności oraz praktyczne wykorzystywanie w/w sprzętu podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.

Tekst: st. kpt. Mariusz Pawela; Zdjęcia: KP PSP Słupca

 

powidz-14 powidz-15 dzialko-1 dzialko-2 lod-1 lod-2 powidz-13

Translate »