Wybuch w kotłowni przemysłowej.

Marcin Nachowiak 24 lutego 2017
Wybuch w kotłowni przemysłowej.

24 lutego 2017r. Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie, że w kotłowni węglowej w Słupcy doszło do wybuchu pieca, co spowodowało powstanie pożaru. Pracownicy podjęli próby gaszenia, niestety nieskutecznie, przeprowadzono ewakuację pracowników, trzy osoby zostały uwięzione wewnątrz obiektu. Na miejsce wysłano zastępy strażackie JRG PSP i OSP ze Słupcy oraz OSP Piotrowice i Strzałkowo.

Strażacy pracując w aparatach powietrznych zlokalizowali źródła ognia oraz dotarli do osób poszkodowanych. Ranni zostali ewakuowani na zewnątrz, gdzie udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. Równolegle zostało zapewnione zaopatrzenie wodne dla przybyłych jednostek, by zapewnić ciągłość działań gaśniczych.

Na szczęście opisane zdarzenia były scenariuszem do ćwiczeń, które zostały przeprowadzone na obiekcie kotłowni. Zaplanowane epizody zostały zrealizowane przez strażaków. Po ćwiczeniach był czas na krótkie podsumowanie oraz na zwiedzenie całego obiektu.

Opracowanie: Zdjęcia: mł. bryg. Dariusz Różański

Kotłownia 2 Kotłownia 3 Kotłownia 4 Kotłownia 5 Kotłownia 6 Kotłownia 7 Kotłownia 8 Kotłownia 9 Kotłownia 10 Kotłownia 1

Translate »