Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w lutym.

Marcin Nachowiak 6 marca 2017
Szkolenie Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP w lutym.

W miesiącu lutym strażacy trzech zmian służbowych JRG Słupca przeprowadzili rozpoznanie operacyjne Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy. Podczas rozpoznania obiektu zapoznano się ze specyfiką szkoły jak również z zagrożeniami jakie mogą napotkać strażacy podczas działań.

Kolejnym elementem rozpoznania było zapoznanie się z możliwościami oraz parametrami technicznymi wind znajdujących się na terenie miasta Słupca jak również bezpiecznego ewakuowania osób uwięzionych w/w windach.

Ponadto strażacy ze zmiany III wspólnie z Policją dokonali rozpoznania operacyjnego i przejezdności dróg dojazdowych na osiedlach miasta Słupca. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej wspólnie z jednostkami OSP Słupca, Strzałkowo, Piotrowice ćwiczyli na obiekcie kotłowni słupeckiej, która zaopatrza w energię cieplną miasto Słupca. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie się z obiektem, zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać strażacy podczas ewentualnego zdarzenia.

Ponadto w miesiącu lutym strażacy szkolili się z technik oraz sposobów prowadzenia działań ratowniczych na zamarzniętym jeziorze słupeckim. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie technik ratowania osób z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa lodowego.

Tekst: st. kpt. Mariusz Pawela; Zdjęcia: KP PSP Słupca

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Drogi osiedlowe Kotłownia 5 Kotłownia 8 Kotłownia 9 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Translate »