Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Marcin Nachowiak 14 sierpnia 2017
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

W dniu 11.08.2017r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Słupcy wzięli udział w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w pokazach ratownictwa wodnego. Akcja miała miejsce na jeziorze powidzkim w miejscowościach Kosewo oraz Powidz.

Na ośrodku Łazienki w Powidzu jak i na terenie ośrodka Horn w Kosewie wypoczywające nad wodą osoby mogły zobaczyć jak wygląda profesjonalnie przeprowadzona akcja podejmowania z wody osoby topiącej się. Następnie zaprezentowano jak prawidłowo transportować osobę na brzeg oraz przeprowadzać akcję resuscytacyjną u osoby poszkodowanej, nieprzytomnej i bez czynności życiowych.

Bardzo ważnym elementem pokazów było to, żeby uświadomić wypoczywającym nad wodą osobom, iż bardzo szybkie i jednocześnie precyzyjne zgłoszenie zagrożenia pozwala służbom ratunkowym podjąć odpowiednie i niezbędne kroki zmierzające do podjęcia akcji ratunkowej.

W trakcji pokazów przypomniano również dzieciom o numerach alarmowych do powiadamiania odpowiednich służb ratunkowych. Omówiono procedury podejmowania działań przez straż pożarną.

Można było się zapoznać ze sprzętem wykorzystywanym przez strażaków jak i policjantów podczas działań na wodzie.

Tekst: st. sekc. Marcin Nachowiak; Zdjęcia: KP Policji w Słupcy

12

 

34

 

56

78

910

Translate »