XVII edycja Szlachetnej Paczki.

Marcin Nachowiak 11 grudnia 2017
XVII edycja Szlachetnej Paczki.

Strażacy i pracownicy KP PSP w Słupcy zaangażowani w szczytnej akcji.

Kilkadziesiąt rodzin z terenu powiatu słupeckiego otrzymało prezenty od swoich darczyńców w ramach Szlachetnej Paczki.  Nie były to oczywiście same prezenty, ale niezbędne dla tych rodzin rzeczy: meble, sprzęt AGD, odzież, obuwie i artykuły spożywcze,  które sprawią, że choć w części poprawi się ich funkcjonowanie w codziennym życiu.  Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są Super W, czyli wolontariusze Paczki.

W pomoc potrzebującym zaangażowali się również strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, którzy przeprowadzili zbiórkę środków finansowych, za które zakupiono potrzebny sprzęt i wyposażenie. W tym roku dla wybranej rodziny zakupiono kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, obuwie zimowe oraz środki czystości i żywność. Zebrane dary dostarczono do punktu zbiórki w Kotuni, gm. Słupca skąd  wolontariusze „Szlachetnej Paczki” dostarczyli je do wybranej rodziny.

Szlachetna Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać rodziną, które potrzebują wsparcia. Jak mówi pomysłodawca Szlachetnej Paczki ks. Jacek Wiosna Stryczek:„Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.”

Opracowanie: bryg. Rafał Chmiel; Zdjęcia: Przemysław Kowalczyk

Szlachetna Paczka Szlachetna Paczka 1a

Szlachetna Paczka 1

Translate »