Interwencje z weekendu w powiecie.

Marcin Nachowiak 6 sierpnia 2018
Interwencje z weekendu w powiecie.

3 sierpnia o godzinie 14.04 doszło do bardzo groźnego zdarzenia w Korwinie gm. Słupca. Budynek miejscowej remizy OSP, który przeznaczony był do rozbiórki uległ zawaleniu. Na szczęście budynek był oznakowany, oraz odpowiednio zabezpieczony i nikt w środku nie przebywał. Na miejscu pracowały dwie jednostki z JRG PSP w Słupcy oraz jednostka z OSP Piotrowice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tego samego dnia tuż po godzinie 15, w miejscowości Wólka, na drodze K92 na skrzyżowaniu, doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. W wyniku nie zachowania przepisów drogowych jeden z samochodów wyjechał ze skrzyżowania i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka drugi samochód. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i zakręcili instalacje gazową w samochodzie. Następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym osobom. Na koniec zneutralizowano plamę oleju, który wyciekł w wyniku zderzenia. W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Strzałkowo oraz jeden z JRG PSP w Słupcy.

100_1319   100_1324

5 sierpnia po godzinie drugiej w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze stogu słomy w miejscowości Kotunia. Strażacy podali prądy wody na palący się stóg, jednocześnie w obronie sąsiednich ściernisk stworzono stanowiska zapobiegające ich zapaleniu. Na miejscu pracowały trzy zastępy Straży Pożarnej a działania trwały pięć godzin.

100_0617

Opracował: st. sekc. Marcin Nachowiak; Zdjęcia: KP PSP Słupca

Translate »