Nowy symulator zagrożeń pożarowych w słupeckiej komendzie

Marcin Nachowiak 17 grudnia 2018
Nowy symulator zagrożeń pożarowych w słupeckiej komendzie

W dniu 14 grudnia 2018 roku Komenda Powiatowa PSP w Słupcy pozyskała mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego.

Symulator wygląda jak makieta domu rodzinnego i jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym w obszarze prewencji społecznej. Symulator wykonany przez firmę MLabs Sp. z o.o. z Poznania  w skali 1:12, jego sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, przy pomocy której możliwe jest symulowanie wielu scenariuszy pożarowych w przygotowanych pomieszczeniach budynku: np. zapalenie się oleju na patelni w kuchni, pożar w kotłowni czy też zapalenie się choinki. Zadymianie pomieszczeń, płomienie symulowane czerwonymi diodami oraz efekty dźwiękowe bardzo realistycznie symulują prawdziwy pożar.

Nowe narzędzie edukacyjne  będzie wykorzystywane przez Komendę Powiatową PSP w Słupcy do edukacji mieszkańców powiatu słupeckiego podczas prelekcji społecznych.

Zakup symulatora został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Miasto Słupca.

Informacje o aktualnościach i zadaniach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu znajdują się na stronie   http://www.wfosgw.poznan.pl

logo

Opracował: mł. asp. Adam Kruszyński; Zdjęcia: PSP Słupca

dom1 dom2 dom3

Translate »