Pracowita sobota strażaków

Marcin Nachowiak 28 stycznia 2019
Pracowita sobota strażaków

W miniony weekend słupeccy strażacy odnotowali 4 zdarzenia. Najbardziej pracowita okazała się sobota. Tuż po godz. 6 rano dyżurny straży pożarnej w Słupcy przyjął zgłoszenie, o samochodzie który uderzył w drzewo. Zdarzenie miało miejsce w Dziedzicach gm. Lądek. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali samochód, który uderzył czołowo w drzewo. Kierowca znajdował się poza pojazdem. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej (kierowca zabrany został przez pogotowie do szpitala), następnie oświetlili teren akcji i odłączyli akumulator od pojazdu, zabezpieczając samochód do momentu przekazania właścicielce. Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 9 w miejscowości Trąbczyn gm. Zagórów. Okazało się, że zapaliły się sadze w kominie w domu jednorodzinnym. Strażacy ugasili pożar i sprawdzili pomieszczenia czy nie ma zagrożenia związanego z tlenkiem węgla. Na szczęście urządzenia nie wykazały takiego zagrożenia. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

O 1249 w miejscowości Skąpe gm. Strzałkowo doszło również do pożaru sadzy w kominie. Strażacy ugasili pożar i również jak w poprzednim przypadku sprawdzili komin i pomieszczenia czy nie występują zagrożenia związane z czadem. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

Opracował: st.sekc. Marcin Nachowiak; Zdjęcia: PSP Słupca

Translate »