Dwa groźne wypadki

Marcin Nachowiak 29 stycznia 2019
Dwa groźne wypadki

28 stycznia na ul. Dworcowej w Słupcy, doszło do wypadku samochodu osobowego. Kierująca pojazdem kobieta wyleciała z drogi i uderzyła w przydrożną lampę, która była zamontowana na chodniku. Po dojeździe strażaków okazało się, że kierująca znajduje się poza pojazdem. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowaną do szpitala.

W dalszej części strażacy sprawdzili czy nie ma prądu w uszkodzonej lampie, następnie odłączyli akumulator od pojazdu. Musieli również zlikwidować zagrożenie, które powodowała druga uliczna lampa, również uszkodzona. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

Do drugiego groźnie wyglądającego wypadku doszło w nocy 29 stycznia na ul. Słupeckiej w Zagórowie. Chwile po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wjechał w dom. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem wyleciał z drogi i uderzył w przydomowy budynek garażowy. Strażacy udzielili pomocy medycznej kierowcy, któremu na szczęście nic poważnego się nie stało. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

Opracował: st. sekc. Marcin Nachowiak; Zdjęcia: PSP Słupca

 

Translate »