„Sprawny w zawodzie”

Marcin Nachowiak 30 marca 2015
„Sprawny w zawodzie”

Konkurs z zakresu BHP.

W świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Słupcy gościliśmy 42 wychowawców i uczestników Jednostek Ochotniczych Hufców Pracy z Województwa Wielkopolskiego reprezentujących: Środowiskowe Hufce Pracy; Hufce Pracy; Ośrodki Szkolenia i Wychowania oraz Centrum Kształcenia i Wychowania. Organizatorem konkursu był: 15-19 Hufiec Pracy w Słupcy wraz z Wielkopolskim Wojewódzkim Hufcem Pracy. Wszystkich przybyłych powitała Komendant Hufca Pracy w Słupcy Teresa Olejniczak.

W Wojewódzkim Konkursie: „Sprawny w zawodzie bezpieczny w pracy” z zakresu BHP i prawa pracy wzięło udział 21 osób.

Odbywająca staż w tut. Komendzie Ratownik Medyczny Marta Machowiak przygotowała dla uczestników i wychowawców praktyczne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stanowiskach z fantomami można było samemu sprawdzić jak prawidłowo udzielać pomocy dorosłym i dzieciom.

Natomiast strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w garażach zaprezentowali samochody i sprzęt będący na ich wyposażeniu. Wytłumaczono do czego służą narzędzia     i sprzęt specjalistyczny: nożyce i rozpieraki hydrauliczne, poduszki ciśnieniowe, różnego typu pilarki oraz ubrania specjalne. Pokazano poduszkę powietrzną „skokochron” oraz praktyczne działania z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Obecny na konkursie Piotr Zerbe Komendant Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy podziękował st. bryg. Sławomirowi Kaczorkiewiczowi za miłe przyjęcie oraz przygotowanie i zaprezentowanie bardzo przydatnych pokazów.

Tekst: Zdjęcia: mł. bryg.  Dariusz Różański

OHP- PowitanieOHP-TestOHP-Marta 1OHP-MartaOHP-JRG 1OHP-Komendant

Translate »