„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dariusz Różański 30 marca 2015
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W świetlicy KP PSP w Słupcy odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Wszystkich przybyłych powitał gospodarz obiektu, Komendant Powiatowy PSP w Słupcy – st. bryg. Sławomir Kaczorkiewicz oraz Starosta Słupecki – Mariusz Roga.

Komisja Sędziowska  po dokonaniu oceny prac pisemnych do ścisłego finału eliminacji Powiatowych OTWP w Słupcy zakwalifikowała po 3 osoby z każdej grupy wiekowej.

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

  1. Piotr Kopczyński                          – Szkoła Podstawowa w Łukomiu                  – 27 pkt.
  2. Kacper Król                                – Szkoła Podstawowa w Ratyniu                    – 25 pkt.
  3. Alicja Kulczyńska                        – Szkoła Podstawowa w Trąbczynie              – 24 pkt.
  4. Daniel Domiński                          – Szkoła Podstawowa w Koszutach                – 22 pkt.
  5. Kacper Stróżyk                            – Szkoła Podstawowa w Ciążeniu                  – 21pkt.
  6. Wiktoria Grabowska                   – Szkoła Podstawowa w Giewartowie            – 21 pkt.
  7. Robert Waszak                            – Szkoła Podstawowa w Koszutach               – 16 pkt.
  8. Antoni Andrzejewski                   – Szkoła Podstawowa w Ostrowitem              – 11 pkt.
  9. Julian Kamiński                             – Szkoła Podstawowa w Powidzu                  – 10 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja)

  1. Karolina Jarema                          – Gimnazjum w Słupcy                                     – 24 pkt.
  2. Aleksander Muszyński              – Gimnazjum w Lądku                                     – 23 pkt.
  3. Monika Nowaczyk                      – Gimnazjum w Słupcy                                     – 22 pkt.
  4. Jakub Kinast                               – Gimnazjum w Zagórowie                              – 21 pkt.
  5. Wiktor Kieliszak                           – Gimnazjum w Lądku                                     – 18 pkt.
  6. Dominik Horyza                          – Gimnazjum w Powidzu                                  – 15 pkt.
  7. Karolina Małowska                    – Gimnazjum w Zagórowie                              – 15 pkt.
  8. Sandra Filipczak                          – Gimnazjum w Ostrowitem                             – 14 pkt.
  9. Dawid Kaczmarek                       – Gimnazjum w Powidzu                                  – 12 pkt.
  10. Adam Kluga                                 – Gimnazjum w Ostrowitem                             – 11 pkt.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

  1.  Miłosz Cybul Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie          – 25 pkt.
  2. Dawid Wiatrowski Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy                        – 23 pkt.
  3. Artur Kosman     – Liceum Ogólnokształcące w Słupcy                           – 21 pkt.
  4. Rafał Kowalski   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie    – 15 pkt.
  5. Artur Grobelny    – Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy                    – 13 pkt.

Strażacy dla uczniów i nauczycieli przed przystąpieniem do części ustnej przygotowali pokazy sprzętu.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

  1. Kacper Król – Szkoła Podstawowa w Ratyniu   –   8,0 pkt.
  2. Piotr Kopczyński – Szkoła Podstawowa w Łukomiu  –   5,0 pkt.
  3. Alicja Kulczyńska – Szkoła Podstawowa w Trąbczynie-   4,0 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja)

  1. Aleksander Muszyński                   – Gimnazjum w Lądku                     – 10,5 pkt.
  2. Karolina Jarema – Gimnazjum w Słupcy                                                               –   3,5 pkt.
  3. Monika Nowaczyk – Gimnazjum w Słupcy                                                            –   1,0 pkt.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

      1. Dawid Wiatrowski            – Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy        – 11,5 pkt.

2. Miłosz Cybul      – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie                  – 11,0 pkt.

3. Artur Kosman     – Liceum Ogólnokształcące w Słupcy                                         – 8,0 pkt.

Nagrody najlepszym wręczali: Komendant Powiatowy PSP w Słupcy- st. bryg. Sławomir Kaczorkiewicz oraz członkowie Komisji, druhowie Ireneusz Majewski i Krzysztof Kosmowski.

Powiat Słupecki na Eliminacjach Wojewódzkich, które odbędą się w Gołuchowie, powiat Pleszewski w dniu  18 kwietnia 2015 r. reprezentować będą; Kacper Król, Aleksander Muszyński oraz Miłosz Cybul.

Zdjęcia: mł. bryg. Dariusz Różański, Tekst: mł. kpt. Jerzy Orchowski.

OTWP Powitanie KomendantOTWP TestOTWP Ustny Sz.Podst.OTWP-Zwycięzcy Sz.Podst.OTWP Ustny GimnazjumOTWP Ustny Ponadgimn.OTWP-Zwycięzcy-GimnazjumOTWP-Zwycięzcy Ponadgimn.OTWP OpiekunowieOTWP Pokaz JRGOTWP-Wszyscy

Translate »