Apel z okazji Dnia Strażaka

Marcin Nachowiak 4 maja 2020
Apel z okazji Dnia Strażaka

4 maja czcimy patrona strażaków Św. Floriana. Jest to też dzień kiedy strażacy spotykają się na uroczystych zbiórkach, aby przekazać stosowne awanse i wyróżnienia.  W tym roku obchody z racji panującej epidemii  i zalecanych środków ostrożności  mają zupełnie inny wymiar i charakter. Jednak mimo wprowadzonych ograniczeń i wzajemnej izolacji realizujemy zadania służbowe wspieramy się nawzajem oraz udzielamy sobie pomocy.

Komendant Powiatowy PSP w Słupcy st. bryg. Rafał Chmiel bardzo serdecznie podziękował wszystkim strażakom za całoroczną pracę, za podejmowane inicjatywy i zaangażowanie. Wspomniał, że dzięki tej pracy mieszkańcy Naszego powiatu mogą czuć się bezpiecznie.

Tradycyjnie 4 maja to również dzień kiedy wyróżniający się funkcjonariusze otrzymują awanse i nagrody. Od dzisiaj awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało pięciu strażaków, natomiast Wielkopolski Komendant Wojewódzki mł. bryg. Dariusz Matczak wyróżnił nagrodą finansową trzech strażaków ze słupeckiej komendy.

Od 1 maja 2020 Wielkopolski Komendant Wojewódzki mł. bryg. Dariusz Matczak powierzył pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy – mł. bryg. Zbigniewowi Rzemyszkiewiczowi, którego Komendant Powiatowy PSP w Słupcy bardzo serdecznie i oficjalnie w dniu dzisiejszym powitał wśród słupeckiej załogi, życząc mu sukcesów w tej ciężkiej pracy jaką jest niesienie pomocy mieszkańcom powiatu słupeckiego.

Z okazji  „Dnia Strażaka” wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym KP PSP Słupca, a także Druhnom i  Druhom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu złożył najserdeczniejsze życzenia.

Życzył wszystkim strażakom opieki ich patrona – św. Floriana, bezpiecznych powrotów z akcji, a przede wszystkim wytrwałości i satysfakcji z pełnienia strażackiej służby.

Do życzeń przyłączyli się również:

– Starosta Słupecki Jacek Bartkowiak wraz z pracownikami starostwa

– Wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś

Opracował: mł.ogn. M.Nachowiak; Zdjęcia: kpt. J.Orchowski
Translate »